Cxg

System Administrator

Experience
Mid-level
Job Type
Full-time
Role
Location
Sofia

Skills

Job Description

CXG е бързорастяща българска аутсорсинг компания. През 2009г. си поставихме за цел да намерим златната среда между аутсорсинг и стандартния бизнес модел. Вярваме, че съчетаваме най-добрите страни от тези два свята и помагаме на клиентите си да оптимизират процесите си. За последните 8 години екипът ни в София се разрастна от 25 до над 150 служители и продължава да расте.
В момента търсим мотивирани и ентусиазирани специалисти за позиция Сиситемен Администратор, който да отговаря на потребностите от поддръжка и контрол на информационните системи, както и усъвършенстването им във времето.

Вашият профил:

●Образование и квалификации:
- Диплома за бакалавър Компютърни науки, Информационни технологии или други релевантни специалности
● Професионален опит и познания:

- 1-3 години опит с инсталация, поддръжка и администрация на Windows server 2012-2016
- Техническа поддръжка на Windows server
- Добро разбиране на Network Architecture
- Добро разбиране на DHCP, DNS и Firewall
- Много добро разбиране на Windows server 2012, AD и Office 365
- Добро разбиране на Windows Virtualization ( Hyper-V)
- Разбиране на Linux/Unix
- Sharepoint познания
- Добро владеене на Английски език

Основни отговорности:

● Работи по конфигурирането и поддържането на сървърите на фирмата.
● Следи за постигането на оптимална работа на системите, собственост на фирмата.
● Администрира мрежовите устройства.
● Следи за наличието на излишен или стар софтуер.
● Редовно проверява log-овете и ресурсите, следи за проблеми или потенциални проблеми със софтуера или хардуера.
● Рапортува при необходимост от нов хардуер или проблеми, които не може да разреши сам.
● Следи за актуалността на антивирусния софтуер и редовно го обновява.
● Следи за успешността на направените ежедневни архиви на базата данни.
● Следи за наличието на консумативи за периферията и при необходимост изготвя заявки за закупуването им.
● Поддържа архив от документацията на софтуера и хардуера в удобен за употреба вид.
● Съхранява електронните носители (дискове, дискети и др.).
● Пише документация за описаните дейности.
● Участва в изготвянето на вътрешни правила за работа с наличния софтуер и хардуер.

Ние предлагаме:
● Конкурентно заплащане
● Отлични условия на труд;
● Работа в мотивиран и млад екип;
● Възможност за развитие и повишаване на професионалните умения.

Ако имате желание да станете част от нашия екип, моля кандидатствайте по обявата, като приложите актуална автобиография.

Email job